úvod   |   redakce   |   napište nám!   |   předplatné   |   inzerce
titulní strana (pdf)
rubriky
Publicistika
Na mušce
Svět vědy
Scéna
Auto & Moto
Cestování
Bydlení
Menu
Zdraví
Společnost
redakce
Redakce
Dopisy
Předplatné
Inzerce
Společnost
 
FOTO - Fetiš za osm milionů
Foto popis| SNÍDANĚ U TIFFANYHO. Dražba věcí po slavných osobnostech je výnosný byznys. Proměnit ve "zlato" je možné prakticky cokoli, třeba i obnošenou podprsenku, pokud nezapomenete rozhlásit, že se jí v zájmu dobré věci vzdala Britney Spearsová. Daří se však zpeněžit i jiné spodní prádlo. Třeba slipy zpěváka Roda Stewarta, za které někdo vysolil 5500 australských dolarů. Zájmu se nedávno těšila i postel Paris Hiltonové či umělý chrup monstrózního masového vraha Teda Kaczynského, přezdívaného Unabomber.
Naposledy v dražbě změnila majitele luxusní černá róba z módního salonu Givenchy, kterou nosila legendární herečka Audrey Hepburnová ve slavném snímku Snídaně u Tiffanyho z roku 1961. Z aukční síně Christie´s, kde byly šaty vydraženy, si zájemce svůj úlovek odnesl za úctyhodných 410 tisíc liber. Tučná sumička - v přepočtu činí 8,6 milionu korun - předčila všechna očekávání. Cena, kterou za róbu nabídl kupec na telefonu, je totiž více než šestkrát vyšší, než kolik se před aukcí odhadovalo. Dominic Lapierre, který róbu prodával, svou radost z obnosu nikterak netajil. Peníze, jež prostřednictvím aukce získá, plánuje utratit za charitu. Konkrétně by částka měla pomoci chudým v Indii. "Jsem naprosto ohromen tím, že kus oblečení, který patřil tak magické herečce, mi nyní umožní nakoupit cihly a cement, abych mohl ty nejpotřebnější děti na světě přivést do škol," uvedl Dominic Lapierre. Šaty kdysi získal od majitele salonu, který je pro herečku vytvořil. Hepburnová je měla na sobě v jedné ze svých nejznámějších rolí. Pařížský salon Givenchy v 50. a 60. letech oblékal řadu hvězd a celebrit, například Jacqueline Kennedyovou-Onassisovou nebo hereckou hvězdu Grace Kellyovou, pozdější monackou kněžnu.
Foto autor| Foto ČTK
 
Podvod s hlasy?
V pondělí opustila soutěž Česko hledá SuperStar dosavadní favoritka. Diváci svými hlasy poslali domů studentku Báru Zemanovou. Že to favorité v SuperStar až k vítězství nedotáhnou, se potvrdilo mnohokrát. Tentokrát se však objevily zvěsti, že hlasování nebylo v pořádku. A to přímo od sázkových kanceláří, které na SuperStar vypsaly kursy. "Zaznamenali jsme podezřelé sázky na vypadnutí Zemanové. Vypadá to, jako kdyby někdo věděl, jak hlasování dopadne," nechal se slyšet například hlavní bookmaker Fortuny. Spekulace podpořila i sama Zemanová. "Ještě před vyhlášením výsledků přišel v hledišti k mému otci nějaký muž, který mu sdělil, že vypadnu. Prý pracuje u jedné telekomunikační firmy a zná výsledky," tvrdila zpěvačka. Televize Nova s ní nesouhlasí. "Výsledky jsou regulérní a nikdo je předem nezná," kontroval mluvčí soutěže Adam Kotalík.
Bára sice skončila, ale v jistém ohledu zvítězila. Přála si, aby její rozvedení rodiče přišli alespoň jednou do sportovní haly spolu. Povedlo se. "Byli tady společně několikrát. Dokonce to dali dohromady natolik, že spolu komunikují a volají si," svěřila se. Fakt, že vypadla, ji prý zas až tak netrápí.

Foto popis| MÁLO PŘÍZNĚ. Ještě nedávno měla Bára Zemanová podle sázkových kanceláří největší šance stát se třetí českou Superstar.
Foto autor| Foto Korzo
 
* Zrádná paměť
Eddie Murphy od krachu manželství s Nicole Mitchellovou střídá ženy jako ponožky. S bývalou Spice Girl Mell B začal randit dva měsíce po rozvodu. Počali spolu dítě, plánovali veselku, a Eddie práskl do bot. "Už spolu nejsme. Netuším, čí dítě to je, až přijde na svět, udělají se krevní testy," odpověděl moderátorovi show RTL Boulevard na dotaz, zda se bude ženit. Za kopancem pro Mell nevězí jeho zapomnětlivost, ale Tracey Edmondsová. Eddie se s ní schází asi měsíc a půl.

Foto popis|
 
* Dobře utajený otec
Z Miss České republiky pro rok 2005 Lucie Králové je maminka. V pondělí v pražské porodnici U Apolináře přivedla na svět synka Roberta. Dítě váží 3750 gramů a měří 53 centimetrů, jeho otce však Králová úzkostlivě tají. Pár důvodů k tomu rozhodně má. V roce 2004 Luciina snoubence Václava Krejcárka zastřelila bývalá manželka krátce před finálem soutěže Miss ČR. O dalšího partnera právníka Zdeňka Kaufmanna Lucii připravily pomluvy.

Foto popis|
 
* Poslední sezona
Světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný začal v pondělí dražit relikvie ze své poslední sezony v kariéře. Fanouškům nabízí oštěp, s nímž házel na mítinku Grand Prix v Dauhá, dres a podepsané číslo z evropského šampionátu i pár treter rovněž s podpisem. Aukce potrvá do 13. prosince a o dva dny později suvenýry poputují k dražitelům. Výtěžek hodlá trojnásobný olympijský vítěz věnovat atletickému klubu v Mladé Boleslavi, kde kariéru začínal.

Foto popis|
 
NOČNÍ ŽIVOT
* Herec Jan Potměšil, který už je sedmnáct let upoután na invalidní vozík, slaví! Jeho manželce Radce se narodil syn Jan. Čtyřicetiletý herec byl u porodu svého syna dokonce osobně přítomen. "Váží 3,22 kilogramu a měří padesát centimetrů, syn i manželka jsou v pořádku," hlásil nadšeně světu úspěšný divadelník. S novinářkou Radkou se Potměšil oženil před dvěma lety. Tehdy se v jednom rozhovoru přiznal, že by potomka sice chtěl, ale že s tím příliš nepočítá. Jenže příroda zapracovala. Herec navíc nezažívá šťastné období pouze v soukromí. Nedávno totiž exceloval ve dvousté repríze hry od Williama Shakespeara Richard III. v Divadle v Celetné.

* Miss World Taťána Kuchařová se minulý týden stala kmotrou. V Hradci Králové na Baťkově náměstí pokřtila knížku pro děti Jak Honza s čertem zápasil, kterou napsala její maminka. "Jsem na ni pyšná. Ta knížka se mi líbí, oceňuji to, s jakou láskou ji mamka kreslila a psala," řekla světová miss. Matka jí i sestrám malovala a psala básničky v dětství. "Vyrůstaly jsme na tom. K Vánocům jsme dostávaly kromě knížek i kazety s namluvenými pohádkami, zaručeně jsem u toho usnula," vzpomínala miss.

Foto popis| JE TO KLUK. Čtyřicetiletý herec Jan Potměšil byl u porodu svého prvního potomka. Jmenuje se stejně jako táta.
Foto autor| Foto Karel Šanda

Foto popis| MAMINKA A KMOTRA. Miss Taťána Kuchařová se stala jedinou kmotřičkou dětské knihy, kterou napsala její maminka (vlevo).
Foto autor| Foto ČTK