úvod   |   redakce   |   napište nám!   |   předplatné   |   inzerce
titulní strana (pdf)
rubriky
Publicistika
Na mušce
Svět vědy
Scéna
Auto & Moto
Cestování
Bydlení
Menu
Zdraví
Společnost
redakce
Redakce
Dopisy
Předplatné
Inzerce
Zdraví
22. října 2006
Zatočte se zimním spánkem
Týden až čtrnáct dní - zhruba tak dlouho trvá lidskému tělu, než si zvykne na změnu letního času na zimní a spolu s ní i na to, že můžeme vstávat o hodinu později. Dvakrát delší dobu pak organismus potřebuje k tomu, aby se vyrovnal s úbytkem slunečních paprsků.
více
4. června 2006
Co dělat při ztrátě hlasu
Světový svátek fotbalu se blíží a s ním i nadměrná zátěž pro hlasivky fanoušků: vždyť kdo by si nechtěl zařvat z plných plic, aby svůj tým povzbudil na cestě k vítězství? Náruživé skandování ale může vyjít draho. Hrozí nám nejen chrapot, ale i zánět a s ním spojená ztráta hlasu.
více
7. května 2006
Co krade dobrý spánek
Někdo počítá ovečky, jiný se hodiny převaluje v posteli. Po očku sleduje ciferník budíku a nad ránem zjistí, že si o osmi hodinách spánku může nechat leda tak zdát. Oněch pověstných osm hodin spánku sice není podmínkou, ale bez odpočinku žít prostě nejde.
více
23. dubna 2006
Jak na stres po povodních
Všudypřítomné nánosy bahna, ztráta střechy nad hlavou, práce nebo dokonce blízkých nejsou jedinými následky letošních povodní. Bezmoc, smutek i únava a z ní pramenící přecitlivělé reakce - to je jen malý zlomek toho, s čím se každý den musejí potýkat lidé, kteří se s pohromou setkali tváří v tvář.
více
16. dubna 2006
Pryč se špatnou náladou
Zimní plískanice, chlad a nedostatek slunečního světla se podepisují na lidské psychice i zdraví každý rok. Letošní nezvykle dlouhá a mrazivá zima není výjimkou -u mnohých si vybrala daň ve formě špatné nálady, vyčerpání a snížení imunity dokonce dvojnásobně.
více
26. února 2006
Odhalte riziko rakoviny prsu včas
S diagnózou rakoviny prsu se nepotýkají pouze ženy mezi padesátkou a šedesátkou, ale stále častěji i mladé dívky, u kterých by toto onemocnění nikdo nečekal.
více
19. února 2006
Při alergii netrpí pouze oči a nos
I když zmínka o pylové alergii v zimě může leckomu připomínat otřepaný vtip o sáňkách v létě, obezřetnost je zcela na místě. První vlaštovky nepřiměřených reakcí totiž přivádějí neopatrné pacienty do alergologických ordinací již koncem ledna nebo začátkem února.
více
12. února 2006
Epilepsie může u dětí brzdit vývoj
Vážných nemocí, jež sužují malé pacienty, existuje řada, ale jen málokterá z nich dokáže do dětského života zasáhnout tak zákeřně jako epilepsie. I přesto, že její léčba znamená hodně odříkání, je možné nad ní zvítězit.
více
5. února 2006
Zimní radovánky raději bez úrazů
Dovádění na lyžích či snowboardu nemusí pokaždé končit hezkou vzpomínkou na chvíle prožité na zasněžených svazích. Pokud si nedáme pozor, můžeme se hned po prvním dnu našich sportovních aktivit ocitnout na nosítkách horské služby. Zima je na úrazy štědrá a ta letošní rozhodně není výjimkou.
více
29. ledna 2006
Přechod nemusí připravit o úsměv
Zatímco na tváři leckterého muže dokáže zmínka o přechodu vykouzlit pobavený úsměv, pro ženy odliv hormonů mnohdy znamená očistec, který s sebou kromě trápení s psychikou přináší i řadu fyzických problémů.
více
15. ledna 2006
Zima vlasům ubližovat nemusí
Třeskutý mráz a chumelenice dávají v zimě kštici pořádně zabrat, a tak není divu, že i s čepicí na hlavě se bez odpovídající péče často dostaví tristní výsledek ve formě křehkých a snadno lámavých nebo naopak zcela mastných vlasů.
více
11. prosince 2005
Vystouplé žíly na kráse nepřidají
S pevností žil to jde s věkem z kopce, a pokud se k němu přidá i nevalný životní styl, výsledek v podobě křečových žil na sebe nenechá dlouho čekat. Ačkoli na kráse nepřidají, nejsou zdaleka tím nejhorším, co může naše nohy potkat.
více