úvod   |   redakce   |   napište nám!   |   předplatné   |   inzerce
titulní strana (pdf)
rubriky
Publicistika
Na mušce
Svět vědy
Scéna
Auto & Moto
Cestování
Bydlení
Menu
Zdraví
Společnost
redakce
Redakce
Dopisy
Předplatné
Inzerce
Menu
19. února 2006
Sportovka K AM za bojuje o hosta dobrým jídlem
Pivnice pro mladé v Mladé Boleslavi
Matěj R. Kalina
KAM ZA dobrým jídlem

To, co ještě před nemnoha lety bylo vizí na hony vzdálenou, se dnes stává žhavou realitou. Myslím tím boj o hosta - tedy přesněji, boj o novou generaci hostí, o konzumenta budoucnosti. Nutnost této orientace pochopili v Pivovarech Staropramen a vydali se cestou k mládí. Nás dnes zajímá řada dnes již pěti trendy pivnic apartního střihu a jednotného názvu -Sportovka. Konkrétně se podíváme do té v Mladé Boleslavi na třídě Václava Klementa.

V živých barvách

V nově opraveném rohovém domě rozepjala svá ramena pestrá, čistá a barevná restaurace se širokým sortimentem nápojů i jídel. Celý prostor je zalomený přes roh a na vnitřní straně je lemován dlouhým barem s rozmanitým, více či méně ušlechtilým tekutým zbožím. Centru baru vévodí výčep se sedmi druhy piv. Jejich nabídka je rozhojněna o řadu lahvových - našich i belgických speciálů. Stěny naproti baru pak jsou obloženy „bufetovými“ stoly a židlemi na vysokých nohách. Pro větší zdůraznění fazony restaurantu jsou vnější plochy opěradel vyzdobeny piktogramy jednotlivých druhů sportů. Řada obrazovek nad barem - dnes už samozřejmá součást většiny hospod -, ostré živé barvy a decibely reprodukované hudby vytvářejí novou a lákající atmosféru. Mladoboleslavská Sportovka se - stejně jako ostatní - těší pravidelnému a intenzivnímu zájmu klientely. Na rozdíl od ostatních má však v rukávu jeden trumf - loňskou vicemistryni republiky v točení prémiového ležáku Stella Artois Denisu Gregorovou. Někdy je těžké rozpoznat, kdo poutá více pozornosti nabité hospody: zda půvabná barmanka, líté olympijské boje na plazmových obrazovkách nebo kvalitní piva.

Pochoutky k pivu

Tomu, aby Sportovka byla opravdu „moderním sport barem, který přináší návštěvníkům nejen skvělé pivo a kvalitní gastronomické služby, ale umožňuje i sledování sportovních přenosů ve společnosti stejně naladěných fanoušků“, slouží i škála netradičních pokrmů, zejména v segmentu jídel k pivu. Tytam jsou doby opečené sekačky, utopenců nebo syrečků pod skleněným zvonem. Dnes se nosí jinačí pochoutky, jako například ta, kterou si zde můžete dopřát za 79 korun a k níž vám důrazně doporučí světlý ležák Staropramen.