úvod   |   redakce   |   napište nám!   |   předplatné   |   inzerce
titulní strana (pdf)
rubriky
Publicistika
Na mušce
Svět vědy
Scéna
Auto & Moto
Cestování
Bydlení
Menu
Zdraví
Společnost
redakce
Redakce
Dopisy
Předplatné
Inzerce
Cestování
10. prosince 2006
Nádražní nirvána a vlakové obžerství
Thajská nádraží jsou tak čistá, že by se na nich dalo jíst ze země. Během čekání na věčně zpožděný vlak taky přijde piknik na peronu k chuti. Lokálka nabírá (ještě před výjezdem z depa) obvykle půlhodinové, rychlík hodinové zpoždění. Přes úmorné čekání panuje na nádražích klid.
více
10. prosince 2006
Tradice pohankového mlýna
Rod Šmajstrlů v Beskydech ve Frenštátě pod Radhoštěm udržuje už po pět generací zajímavou tradici. Od roku 1861 Šmajstrlovi melou v rodinném mlýně pohanku. A to bez přetržení kontinuity a navíc po starém, tradičním způsobu.
více
10. prosince 2006
Ceauseskovo hnízdo
Dvoumilionová Bukurešť je přeplněná automobily podobně jako Istanbul, Paříž nebo Praha. Bukurešťští řidiči troubí méně často než istanbulští, ale více než pražští. Vzduch je cítit zplodinami bezkatalyzátorových motorů. Mezi všemi evropskými značkami má poměrně husté zastoupení česká škodovka.
více
3. prosince 2006
Civilizaci nezastavíte, ale předběhnete
„Ráj na zemi,“ šeptal mladý Němec s pohledem zabodnutým do temně modré mořské hladiny, v níž se romanticky černal hornatý ostrov Koh-Chang. „Já tady byl před pěti lety,“ extaticky sděloval spolupasažérům na lodi, „přijel jsem na týden a zůstal dva měsíce.
více
3. prosince 2006
Ve světě loutek a cirkusu
V Prachaticích bylo letos v květnu otevřeno zajímavé muzeum, které vás uvede do pestrého světa loutkářství a lesku manéží. Řeč je o pobočce Národního muzea – Expozici české loutky a cirkusu. V úvodním sále potkáte třeba Kokeislova kašpárka, který spolu s lidovým loutkářem putoval ode vsi ke vsi.
více
3. prosince 2006
Jeden z divů světa
Chrám jen o něco málo menší než Svatopetrská bazilika ve Vatikánu má bohatou historii. Postaven byl pro křesťanské bohoslužby, později byl přebudován na mešitu a od roku 1934 se v něm nachází muzeum. Řeč je o jednom z Divů světa – istanbulské Hagii Sofii (chrámu Boží moudrosti).
více
26. listopadu 2006
Ranč ve westernovém stylu
Užít si dovolenou sbíráním hub, procházkami v odlehlých končinách, projížďkami na koních nebo tradičními pracemi je možné i na českém venkově. Agroturistika se u nás rozvíjí pozvolna, ale podobná místa najdete už v řadě tuzemských regionů.
více
26. listopadu 2006
Vídeňské nákupy
Poznat Vídeň v době vánočních nákupů je velmi příjemný zážitek. Předvánoční shon má v hlavním městě našich jižních sousedů překvapivý šarm. Některá zajímavá tržiště je však možné v rakouské metropoli na Dunaji navštívit celoročně.
více
19. listopadu 2006
Tavicí kotel Khaosan Road
Bulvár Khaosan a přilehlé tři čtyři ulice ve středu thajské metropole Bangkok je proslavené centrum levné turistiky. Za pár babek se tu dá slušně pobýt a ještě slušněji užít a požít. A tomu odpovídá skladba zdejších návštěvníků.
více
19. listopadu 2006
Za pivem do Černé Hory
Nejen hrady, zámky či přírodní krásy jsou cílem našich turistických cest. Hojně navštěvovanými místy začínají být pivovary. Leckteré z nich během roku pořádají řadu akcí, zvou na exkurze do výrobních prostor či do svých speciálních pivovarských muzeí.
více
19. listopadu 2006
Kde sezona nekončí
Když se řekne Dubrovník, našinci se vybaví horké letní měsíce, slunné pláže, letní dovolená. Ne každý však ví, že toto chorvatské město žije turistickým ruchem po celý rok a patří mezi nejatraktivnější místa pro slavení silvestra a Nového roku. Také největší atrakce, Den Dubrovníku a svátek sv.
více
12. listopadu 2006
Výlet k protržené přehradě
V Jizerských horách přitahuje už desítky let zájem turistů místo známé jako protržená přehrada. Letos je to devadesát let, co voda z protržené přehrady na říčce Bílá Desná smetla část obce Desná, strhla zde několik desítek domů a zanechala po sobě více než šedesát obětí. Ke katastrofě došlo 18. z...
více