úvod   |   redakce   |   napište nám!   |   předplatné   |   inzerce
titulní strana (pdf)
rubriky
Publicistika
Na mušce
Svět vědy
Scéna
Auto & Moto
Cestování
Bydlení
Menu
Zdraví
Společnost
redakce
Redakce
Dopisy
Předplatné
Inzerce
Auto & Moto
3. prosince 2006
Malinký off-road v blátě umí
Všechny off-roady jsou velké, nabubřelé a vypadají zlověstně. Až na jednu výjimku a tou je malý model turínského výrobce. Fiat byl vždy dobrý ve výrobě malých vozidel a Panda je pokračováním této tradice.
více
19. listopadu 2006
Predátor do města
REDAKČNÍ TEST Stále populárnější jsou velká sportovně užitková auta, kterým sice příliš nesvědčí těžší terén, ale své majitele dostatečně reprezentují. Testovali jsme Audi Q7, jež je konkurentem Porsche Cayenne, BMW X5 a Mercedesu ML.
více
15. října 2006
Stop nešvarům za volantem
Dobré řidiče od těch špatných oddělují často jen drobnosti. Pokusili jsme se vytipovat šest zásad, jejichž dodržování odlišuje zkušené šoféry od zelenáčů, se kterými se na silnicích setkáváme dost a dost.
více
8. října 2006
Pohodová jízda v kupé bez střechy
REDAKČNÍ TEST Fádní a přehnaně seriózní vzhled automobilů s logem VW nepřiměje mnoho lidí, aby se za nimi na ulici otočili. U Eosu je ovšem všechno jinak… Řecká bohyně úsvitu posloužila jako obchodní název pro nový kupé-kabriolet s logem VW.
více
8. října 2006
Autosalon Paříž 2006 očima fotografa Karla Šandy
Foto popis| ALFA ROMEO 8C COMPETIZIONE. Sportovním náčiním bude pro Alfu nekompromisní model 8c, který kromě dvacetipalcových litých kol dostal 4,2litrový osmiválec s výkonem 450 koňských sil. Alfa jej vyvíjela společně s Ferrari a Maserati. Foto popis| VOLKSWAGEN IROC.
více
1. října 2006
Brera nezapře sportovní srdce
Otestovali jsme současný vrchol modelové řady Brera s šestiválcem o výkonu 260 koní a pohonem všech čtyř kol. Co se na nové Alfě Romeo líbilo a co zklamalo? REDAKČNÍ TEST Italské kupé dostalo vzhled, který vejde do dějin.
více
17. září 2006
Vítané rozšíření střední třídy
Turbodiesel není špatný, ale i tak je v Toyotě Lexus IS lepší spalovat benzin Japonská odnož Toyoty hodlá v Evropě obsadit střední automobilovou třídu novým modelem Lexus IS. Společně vyzkoušíme turbodiesel se 177 koňmi a 400 Nm.
více
10. září 2006
Chytrý tempomat drží odstup
Jedete automobilem konstantní vámi nastavenou rychlostí, obě nohy odpočívají, pouze otáčíte volantem. Na tom není nic zajímavého, neboť to v dnešní době zvládne jakékoliv auto s tempomatem. Jenže po chvíli dojedete pomalejší auto a musíte převzít řízení - brzdit nebo předjet.
více
10. září 2006
Český roadster pro fajnšmekry
Kaipan 14 je sice zoufale nepraktický, nabízí však koncentrovanou radost z jízdy Nejenom v Mladé Boleslavi se v tuzemsku vyrábějí automobily. Další automobilovou továrnu najdete ve Smržovce v Jizerských horách. Po kopiích Lotusu Seven přišel Kaipan s konstrukcí vlastního nového vozu.
více
3. září 2006
Povolit stošedesátku?
Zvýšit pro osobní automobily na tuzemských dálnicích nejvyšší povolenou rychlost je tématem, které s příchodem bodového systému nabralo na intenzitě. Motoristická veřejnost je rozdělena na dva tábory. Je ovšem otázkou, zda v této debatě má někdo z účastníků pravdu.
více
27. srpna 2006
Skaut z Boleslavi
Mladoboleslavská Škoda tento týden poprvé představila novinku Octavia Scout, která vychází z modelu Octavia Combi 4x4 a patří do segmentu vozů pro volný čas.
více
20. srpna 2006
Nafouknutá městská čtyřkolka
REDAKČNÍ TEST Za přispění italského Fiatu uvedlo japonské Suzuki automobil, který nelze zařadit do žádné dosud známé automobilové škatulky… Do jaké kategorie patří? Karoserii má jako hatchback, ale vyšší střecha je podobná SUV, to vše při délce jen o něco větší než má Fabia.
více