úvod   |   redakce   |   napište nám!   |   předplatné   |   inzerce
titulní strana (pdf)
rubriky
Publicistika
Na mušce
Svět vědy
Scéna
Auto & Moto
Cestování
Bydlení
Menu
Zdraví
Společnost
redakce
Redakce
Dopisy
Předplatné
Inzerce
Na mušce
29. října 2006
NA MUŠCE
Daniel Deyl
Volte Paukrtovou, uděláte mi radost, hlásal obličej Jiřího Paroubka z nelichotivé fotografie nazvětšované do obřích rozměrů na plakátě, jenž měl zjevně pomoci kandidátovi ODS vyhrát druhé kolo senátních voleb. To je špinavá lež, opáčila senátorka. Premiérova podpora se stala přítěží.
Kdo nevyhrál volby, ať jde do... Inu, do odborů, poslal Paroubek do příslušných míst neúspěšné kandidáty sociálních demokratů. Jak do odborů? odsekl nakvašeně odborář.
Volební folklor je zábavný všude, nejvíce se však snažili ve Vsetíně. Představte si, že máte za byt platit nizoučký nájem, avšak neplatíte. Majitel vás přesto nechá být až do chvíle, než jeho dům zcela zrušíte, a hrozí, že na vás spadne. Ani v ten moment vás nepošle do odborů, což by za daných okolností bylo pochopitelné, ale pořídí vám nový byt, docela slušný. Co uděláte? Řeknete, že majitel je dobytek.
Majitelem je v tomto případě vsetínská radnice, nespokojenými neplatiči místní Romové. Nic nového pod sluncem, řeknete si. Omyl. Z romské strany zde padla unikátní výhrůžka: Jestli to bude takhle dál, půjdeme k volbám! Strašlivá hrozba, jen co je pravda; ale zase nikdo nemůže říci, že politika je nuda.