úvod   |   redakce   |   napište nám!   |   předplatné   |   inzerce
titulní strana (pdf)
rubriky
Publicistika
Na mušce
Svět vědy
Scéna
Auto & Moto
Cestování
Bydlení
Menu
Zdraví
Společnost
redakce
Redakce
Dopisy
Předplatné
Inzerce
Na mušce
8. října 2006
NA MUŠCE
Daniel Deyl
Kdybych měl doma problémy, novináři by byli ti poslední, kdo by o tom věděli, říká sebevědomě Mirek Topolánek. Inu, možná nemá. Jeho manželka jeden den říká, že má úžasný plán na sestavení vlády, která určitě projde sněmovnou, a druhý den manžela rozcupuje na stránkách nejvlivnějšího tuzemského deníku („chladnokrevně nám lhal“). Člověk by si asi jen nerad představoval, jak by to vypadalo, kdyby u Topolánků nějaké problémy byly.
Lidovci: Podpoříme ODS. Nepodpoříme. Podpořili bychom ČSSD. Nikdy bychom socialisty nepodpořili. Jenom já ano! Vlastně ne, já taky ne. Cože, jaká vláda? Vždycky jsi byl svině. Kdo, já? To je vytrženo z kontextu.
Šéf sociálních demokratů Jiří Paroubek zase neví, že v Horním Jiřetíně nechtějí lidé z jeho strany vůbec postavit obecní kandidátku. Důvodem je, že Paroubek a spol. chtějí těžit uhlí na místě, kde stojí jejich domy. „To si asi vymyslel nějaký pravicový novinář…“
A do toho komunisti - ze všech lidí na světě zrovna komunisti - navrhují vládu národní shody. Importovaných Marťanů do parlamentu netřeba; naopak, vítejte na Marsu!