úvod   |   redakce   |   napište nám!   |   předplatné   |   inzerce
titulní strana (pdf)
rubriky
Publicistika
Na mušce
Svět vědy
Scéna
Auto & Moto
Cestování
Bydlení
Menu
Zdraví
Společnost
redakce
Redakce
Dopisy
Předplatné
Inzerce
Na mušce
7. ledna 2007
NA MUŠCE
Pokud neznáte jména Christiana Vigourouxe a Yvonne Castellové, vězte, že jste dosud žili šťastný život.
více
17. prosince 2006
NA MUŠCE
Kdo zná Lubomíra Zaorálka osobně, dá za něho ruku do ohně, protože je to (přes léta spolupráce s lidmi jako Miloš Zeman, Stanislav Gross a Jiří Paroubek) slušný člověk.
více
10. prosince 2006
NA MUŠCE
Jednou Michal Pohanka, podruhé Miloš Melčák. Množící se zběhové (byť ještě ne přeběhlíci na druhou stranu fronty) ze sociální demokracie mohou naznačovat, že Jiří Paroubek sklízí, co zasil: začíná se kolem něho utahovat tyranská smyčka. Diktátorovi se to stává běžně.
více
3. prosince 2006
NA MUŠCE
Koneckonců, nebyl to tak docela špatný půlrok. Leccos užitečného jsme se dozvěděli. Takový Miroslav Kalousek, nejčestnější muž ve státě, nemá tak pevné nervy, jak jsme si mysleli – například. Mirek Topolánek má milenku. Zdeněk Škromach si umí oholit knír.
více
26. listopadu 2006
NA MUŠCE
Kdo by dnes potřeboval osvěžit, proč je Polsko Polskem, se všemi problémy a veškerou slávou, nemusí studovat historii. V uplynulém týdnu stačilo, když četl noviny. Moskva si na Poláky vyšlápla s jemností sobě vlastní.
více
19. listopadu 2006
NA MUŠCE
Říkal těsně po listopadu ’89 Václav Klaus (v zájmu objektivity, vyváženosti a dalších žurnalistických ctností je třeba doplnit, že v tom nebyl sám), že do patnácti let doženeme Rakousko. A skutečně, nebyl daleko od pravdy. Patrně to nemyslel zrovna takhle, ale Rakousko jsme již dohnali.
více
12. listopadu 2006
NA MUŠCE
„Bylo by už lepší, aby této zemi vládla paní Thatcherová, a ne její pokleslý žák Václav Klaus, na něhož stačí náš poslanec Wagner,“ řekl v polovině 90. let o tehdejším premiérovi jeho domácí rival Miloš Zeman.
více
5. listopadu 2006
NA MUŠCE
Když soudce pochybí, zaplatí dvanáctinásobek pokuty, již uložil. Bude sesazen ze soudcovské lavice a již nikdy nebude smět soudit.
více
29. října 2006
NA MUŠCE
Volte Paukrtovou, uděláte mi radost, hlásal obličej Jiřího Paroubka z nelichotivé fotografie nazvětšované do obřích rozměrů na plakátě, jenž měl zjevně pomoci kandidátovi ODS vyhrát druhé kolo senátních voleb. To je špinavá lež, opáčila senátorka. Premiérova podpora se stala přítěží.
více
22. října 2006
NA MUŠCE
Vůdce českých bolševiků Vojtěch Filip byl nejen udavač, nýbrž také udavačský verbíř, napsaly Lidové noviny. Ale kdež, oponoval Filip. („Práskat je prima, verbovat ne,“ je argumentace ne zrovna dobře pochopitelná, ale co naděláme.
více
15. října 2006
NA MUŠCE
Za sedmnáct let v politice si Václav Klaus vysloužil, právem či nikoli, nařčení z nejrůznějších chyb. Nedostatečná intelektuální kapacita k nim obvykle nepatřila.
více
8. října 2006
NA MUŠCE
Kdybych měl doma problémy, novináři by byli ti poslední, kdo by o tom věděli, říká sebevědomě Mirek Topolánek. Inu, možná nemá.
více