úvod   |   redakce   |   napište nám!   |   předplatné   |   inzerce
titulní strana (pdf)
rubriky
Publicistika
Na mušce
Svět vědy
Scéna
Auto & Moto
Cestování
Bydlení
Menu
Zdraví
Společnost
redakce
Redakce
Dopisy
Předplatné
Inzerce
Publicistika
7. ledna 2007
MOZKY SOUČASNOSTI
Uplatnění v medicíně, automobilovém průmyslu nebo ve stavebnictví ještě čeká vynález zařízení, které umožňuje průmyslovou výrobu nanovláken, „neviditelných“ textilií tvořených vlákny o průměru 50 až 200 nanometrů.
více
7. ledna 2007
První podzemka:
HISTORIE Ve středu to bude 144 let, co byl zahájen provoz londýnského metra, vůbec prvního přepravního systému tohoto druhu na světě. Desátého ledna 1863 projely první vlaky na lince Metropolitan Railway mezi stanicemi Paddington a Farringdon.
více
7. ledna 2007
Chuť na sex řídí kisspeptin
Vědci z Indiana University zveřejnili důkaz, že nedávno objevený hormon kisspeptin ovlivňuje u zvířat pokles libida, pohlavního pudu. Další souvislosti naznačují, že obdobný vliv má i u lidí. Není to první studie, která dává peptid kisspeptin do souvislosti s rozmnožováním.
více
31. prosince 2006
365 DNÍ ROKU 2006
* Mráz kakao nespálí LEDEN - Kvůli extrémním mrazům vztyčil pražský magistrát na Letné vyhřívané stany pro bezdomovce. Ve Štítné nad Vláří na Zlínsku padl denní teplotní rekord: 31,4 stupně pod nulou.
více
31. prosince 2006
Očima pesimisty
Hned na Nový rok zorganizují policisté na dálnicích mohutný zátah na řidiče, kterým nikdo neřekl, že dálniční známky přestaly platit o měsíc dřív. Během prvních dnů roku 2007 chytí takových hříšníků bezmála 15 tisíc. Všem správní orgány napaří půlmilionovou pokutu, protože jim to umožňuje zákon.
více
31. prosince 2006
CO SE MĚNÍ OD NOVÉHO ROKU
* zdraží elektřina, průměrně o 7,9 procenta * zlevní zemní plyn, průměrně o 4,2 procenta * zdraží jízdné v autobusech, průměrně o 15 procent * o 2,9 procenta zlevní teplo z plynu, o 4 procenta zdraží teplo z uhlí * zdraží vodné, průměrně o 6 procent (nejvíc v Praze a na Zlínsku) * zvýší se regulované n...
více
31. prosince 2006
Očima optimisty
Komunisté uznají, že jejich ideologie se historicky znemožnila, omluví se za všechny hříchy, sami se rozpustí a stranický majetek převedou na Konfederaci politických vězňů. Česká republika po všech peripetiích získá stabilní a osvícenou vládu.
více
17. prosince 2006
VRAŽDY STODOLOVÝCH
* 30. 9. 2001, Chabeřice: přepaden Alois Miškovský (77) vyšetřováno jako přepadení neznámým pachatelem * 16. 11. 2001, Slavošov: zavražděn Stanislav Šanda (75) vyšetřováno jako přirozené úmrtí a krádež (dům vyhořel) * 28. 11. 2...
více
17. prosince 2006
Stodolovi: šokující detaily
šestý a závěrečný díl seriálu NS Stanislavu Šandovi zvonil umíráčkem jeho vlastní vrah. Pohřešovaná Růžena Skohoutilová byla půl roku zakopaná na zahradě svého domu. Kabel, kterým byli uškrceni manželé Královi, našli jejich příbuzní téměř rok po jejich smrti schovaný za ledničkou.
více
10. prosince 2006
Mrtvoly v sudech na dně Orlíku
Koncem roku 1993 začali kriminalisté vyšetřovat smrt vymahače Jiřího Vrby. Byl zastřelen za bílého dne v neděli 21. listopadu a u jeho těla našli hromádku peněz v hotovosti. Tuto vraždu policie nikdy neobjasnila, zato se díky ní dostala na stopu gangu takzvaných orlických vrahů.
více
10. prosince 2006
Advokát: Zelenka trpěl duševní deformací
HAVLÍČKŮV BROD - Nový advokát heparinového vraha Petra Zelenky začal při obhajobě svého klienta uplatňovat novou taktiku. "Zelenka šest let pracoval na velice těžkém oddělení, kde se jednalo o pacienty v kómatu, kde velice často některý umíral. To vedlo k jeho duševní deformaci.
více
3. prosince 2006
Místo Taxisu proutěnky
Rozhovor s… MANAŽEREM LEKKERLANDU Od cigaret přes čerstvou mrkev až po mražené potraviny – na co si vzpomenete. Kdekoli na dálnici zastavíte u podniku společnosti Eurest, narazíte na zboží, které tam dovezla firma Lekkerland.
více